Gizlilik ve Güvenlik Politikamız

1. GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

1.1. www.memfis.com.tr platformlarında tutulan bilgilerin korunması ve muhafazasında kullanılacak olan gizlilik ilkelerimiz aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır. Gizlilik ilkeleri; tarafımıza web sitesi aracılığı ile ilettiğiniz kişisel bilgilerle ilgili olarak, üye kullanıcı ve şirket ilişkilerini düzenleyecek ve bilgilerin kullanım şartlarını tespit edecektir.

1.2. Kullanıcıların, www.memfis.com.tr platformlarını kullanmaya başlaması, gizlilik ilkelerini kabul ettiğini göstermektedir.

1.3. Gizlilik ilkeleri olarak tarafınıza sunulan şartları kabul etmiyorsanız, www.memfis.com.tr platformlarına üyelik için başvurulan kanallardan başvuru yapmayınız, www.memfis.com.tr web sitemizde yer alan kişisel bilgilerinizin temini için hazırlanan alanları doldurmayınız. Üyeliğinizin başlatılması için gerekli bilgilerin www.memfis.com.tr platformlarında belirtilmemiş olması durumunda ise Nakit Geri Ödeme hizmetimizden yararlanamayacağınızı üzülerek bildiririz.

1.4. www.memfis.com.tr web sitemizin başka siteler ile link bağlantıları bulunduğunu ve bahsi geçen gizlilik ilkelerinin sadece www.memfis.com.tr adresli web sitemizde uygulanacağını, link bağlantısı bulunan diğer sitelerle ilgili olarak herhangi bir sorumluluğumuz bulunmadığını hatırlatmak isteriz.

2. KİŞİSEL BİLGİLER

2.1. Memfis Yazılım, üyelik aktivasyonu esnasında ad-soyad, irtibat telefonu, posta adresi, e-mail adresi, banka hesap numarası gibi kişisel bilgilerinizi talep etmektedir. Anılan bilgilerin temini için hazırlanan sahalara girilen bilgilerin doğru ve güncel bilgiler olduğunu farz ederek kaydınız gerçekleştirilmektedir. Şirketimiz, tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini garanti altına alabilmek için her türlü araştırma ve sorgulama hakkını saklı tutmaktadır.

2.2. Memfis Yazılım tarafından kullanıcı istatistiklerinin oluşturulmasında, üye kaydınızın ve hesabınızın oluşturulmasında, kişisel üye profilinizin çıkarılmasında, kişisel bilgilerinize uygun olan promosyon önerilerinin size iletilmesinde kullanılacaktır.

2.3. Memfis Yazılım üye kullanıcılarına periyodik olarak duyurulmasını uygun gördüğü; esaslı hizmet değişikliklerini, yeni getirilen özellikleri, teknik konularda gerçekleştirilen yenilikler ve düzeltmeler ile ürün ve hizmetlerindeki diğer bilgileri gönderecektir.

2.4. Memfis Yazılım size iletilmesini arzu etmediğiniz bilgilerin gönderimini, bu konudaki talebinizi Şirketimize iletmeniz halinde durduracaktır.

3. DİĞER KAYITLAR

3.1. Hesap hareketleriniz ve yapmış olduğunuz satın almalara yönelik bilgiler, elektronik ortamda kaydedilmektedir. Ayrıca size sağladığımız hizmetleri geliştirmek amacı ile kayıtlarınızda gerçekleşen her türlü hareket tarafımızca görüntülenmekte ve izlenmektedir.

3.2. Çağrı merkezimiz ile yapacağınız görüşmeler aldığınız hizmetle ilgili olarak ortaya çıkabilecek sorunların çözümünü sağlayabilmek amacı ile kaydedilebilir, bu kayıtlar münhasıran şirketimiz eğitimlerinde kullanılabilecektir.

4. BİLGİLERİN SAKLANMASI VE MUHAFAZASI

4.1. Memfis Yazılım kişisel bilgilerinizi itina ile koruyacak ve üçüncü şahıslara kullanım için ifşa etmeyecek ve/veya satmayacaktır. Kişisel bilgiler, halka açık olmayan özel bir elektronik ortam datası içinde muhafaza edilecektir.

4.2. Memfis Yazılım, kişisel bilgilerinizi aşağıdaki gereklilikler olmadıkça ifşa etmeyeceğini taahhüt eder;

a) Yasal gereklilikleri ifa etmek ve/veya resmi mercilerin taleplerini yerine getirmek amacı ile kullanımı,

b) Yürürlükte olan kanun, ilgili mevzuat, sair yasal düzenlemeler, mahkeme kararı ve/veya idari emir gereğince açıklanması talebi,

c) Üye kullanıcıların menfaatlerini korumak amacı ile kullanımı.

d) Hesap hareketleriniz ve yapmış olduğunuz satın almalara ilişkin kayıtlarınız 2 yıl süreyle saklanacaktır.

4.3. Tarafımıza iletmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz ise, hesabınızın kullanıma açık olduğu ve üyeliğinizin geçerli olduğu süre için korunacaktır.

5. KİŞİSEL BİLGİLERİN GÜNCELLENMESİ

5.1. Kişisel bilgilerinizi; www.memfis.com.tr‘ye üye girişi sonrasında “Hesabım” menüsünden güncelleyebilirsiniz.

6. ÖDEME GÜVENLİĞİ

Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil gerekli tüm mali bilgileri içerir.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan 3D Secure Ödeme sistemi ile 128 mbit koruma ile şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir.

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamakta ve memfis.com.tr tarafından kesinlikle saklanmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızca dahi erişilmesi mümkün değildir.

7. UYARILARINIZ

7.1. Yukarıda izah edilen ve kişisel bilgi sahalarını doldurarak kabul etmiş olduğunuz gizlilik ilkelerine aykırı bir davranış olduğunu düşündüğünüz vakit, lütfen ihlali (0850) 840 28 29 numaralı Memfis Yazılım Müşteri Hizmetleri’ne veya www.memfis.com.tr web adresinin Bize Ulaşın alanından bildiriniz. Uyarınız şirketimiz tarafından hassasiyetle incelenecek ve giderilmeye çalışılacaktır.

7.2. Konuyla ilgili sorularınızı (0850) 8402829numaralı Memfis Yazılım Müşteri Hizmetleri’nden veya www.memfis.com.tr web adresinin Bize Ulaşın alanından tarafımıza iletebilirsiniz.